PAYLAŞIM PLATFORMU:GÜRE 'de Alışveriş


Güre’den Ne Alınır? – Hediyelik Eşya Kültürü

Güre’den ne alınır? Tatilinizi farklı kılacak güzellikler…

Güre tatilinizi sonlandırırken Güre otel dışında anılarınızı ölümsüzleştirecek olan hediyelik eşya arayışına gireceksiniz. Güre hediyelik eşya dükkanları ve semt pazarı ihtiyaçlarınızı karşılayacak güzellikte. Güre’da alışveriş yapmak için çok seçenek olmasa da özgün eşyalar bulabileceğiniz küçük ama dekoratif mağazalar bulabilirsiniz. Güre Cumartesi Pazarını Kaçırmayın!

Her Güre’ya gelen misafirin bahsettiği bir yer var. Güre Pazarı… Güre’den ne alınır sorusuna verilecek tek cevap burası olabilir belki de. Yöre halkının el emeği göz nuru ürünlerini sergiledikleri, yöre topraklarında üretilen organik ürünler, sakız ağaçlarından sabun, reçel, votka ve Yöresel Alaçat’ı yemekleri sizi bekliyor burada.

Güre hediyelik eşya kültürü yörenin halkının çabasıyla devam etmektedir. Cumartesi günleri kurulan pazarlarda takılar, yumurtalar, reçeller, bez giysiler, resimler, bakır eşyalar, deri sandaletler ve süs eşyaları da bulunur. Ayrıca mis gibi kokan çiçeklerin tohumlarından da alabilirsiniz. Antika Pazarını Es Geçmeyin!

Uğramanız gereken bir diğer yer de Antika Pazarı. Pazar Yeri Camii’nin bulunduğu meydanda cumartesi ve pazar günleri kurulan Antika Pazarı Anadolu’nun her köşesinden getirilen çeşit çeşit eşyalarla donatılır. Güre hediyelik eşya pazarlarından biri olan bu mekanda ünlü sanatçılara ait resimler ve heykellerle de karşılaşabilirsiniz.

Avizeler
Gemi çapaları
Vazolar
Seramikler
Aynalar
Otantik eşyalar bulabilirsiniz.

Güre’den ne alınır?

Güre hediyelik eşya açısından zengin bir ürün yelpazesi sunar. Alaçat’ı gezilecek yerler nereler diye düşüncede kalıyorsanız dilerseniz Cumartesi Pazarı’ndan dilerseniz hediyelik eşya dükkanlarını gezebilir ve alışverişinizi yapabilirsiniz. Yazlık elbiseler, takılar, yiyecek ve içecekler ile eşi benzeri bulunmayan hediyelikler sizi bekliyor. Güre hediyelik eşyalar:

Lavanta tohumu
Lavanta kokulu sabunlar
Zeytin
Zeytinyağı
Kapı süsleri
Maket oyuncaklar
Sakızlı reçeller
Sakız aromalı kahve
Yöreyi anımsatacak anahtarlıklar
El yapımı takılar
Ev yapımı doğal sabunlar
Yağlıboya tablolar
Biblolar
Deniz kabuğundan süs eşyaları
Otantik avizeler
Otantik abajurlar
Rüzgar çanları
Duvar saatleri
Heykelcikler

Güre hediyelik eşya dükkanları ve iletişim bilgileri;

Tuval Hediyelik Eşya
Adres: Kemal Paşa Cad. No:81
Tel: 0232 716 9917
Web: www.tuvalrestaurant.com

Doras Gift Shop
Adres: Kemalpaşa Cad. No:79 Güre
Tel: 0532 685 5594
E-mail: dorasgiftshop@gmail.com

Gül Güler Hediyelik Eşya
Adres: Kemalpaşa Cad. No: 42
Tel: 0232 716 7081
Web: www.gulguler.com.tr

Siz de keyifli bir Güre turu sonrası güzel hediyeliklerle sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Tatilinizi noktalarken yöreyi size hatırlatacak hediyelerinizi almayı unutmayın…


Bizi Takip Edin !


Paylaşım Platformu !

Kampanyaları takip edin !
Tesisinizi Kaydedin !Müşteri Hizmetleri
0 535 370 50 42
office@trendoteller.com
© 2015 | Kullanım Şartları
All Rights Reserved

Oteller | Kamp Alanları | Bungalowlar | Son Dakika Fırsatları | Bölgeler | Restaurantlar | İletişim