PAYLAŞIM PLATFORMU:ERDEK Plajları


Erdek sahilleri çakıllı olmayan altın renkli kumsalın boydan boya sardığı, Türkiye’nin en mükemmel doğal plajlarındandır. Plaj, Edincik bölgesinden başlayıp Çuğra’ ya kadar devam etmektedir.
Sahillerin neredeyse tamamında konaklama hizmeti veren tesisler ve kamp alanları bulunmaktadır. Narlı, Ocaklar ve
İlhan Köyleri de tıpkı Erdek gibi doğal kumsallarla donatılmış plaj yerleridir.

Erdek Kurbağalı Plajı:
Modern ve Şık yazlık evlerin yer aldığı, yeşil yapısıyla ve cıvıl cıvıl insanların renklendirdiği bir plajdır. Sahil ile aynı düzlemde uzanan yürüyüş bölümü, sabah akşam yürümek ve koşmak isteyen sporseverler Kurbağalı plajını seçerler. Askeri gazinoyu geçtikten sonra başlayan plaj şeridi Seyit Gazi Tepesinin diplerinde sona ermektedir.
Yürüyüş bölümü boyunca ağaçların ferahlatıcı gölgesinde hem soluk almak hem de eşi benzeri olmayan Erdek Manzarasını seyretmek için oturma alanları yer almaktadır. Kurbağalı Plajının bitiminde bulunan şık ve güzel yapı Arteka Taş Restoran’a aittir. Erdek’in insana huzur ve tazelik veren ılık yaz akşamlarında damak tadına hitap eden mezeleri ve yemekleri, kaliteli ve şık sunumu ile Arteka Taş Restoran Erdek’in bitiş noktası olan Seyit Gazi Tepesinin eteklerine ayrı bir hava ve güzellik katmıştır.

Çuğra (Çigura) Plajı:
Erdek’in en çok bilinen plajı Çuğradır. Bu bölgede otel, motel ve konaklama yapabileceğiniz tesisler yer almaktadır.
Göz alabildiğince uzanan sapsarı altın gibi incecik kumsalı, birden derinleşmeyen pırıl pırıl ve berrak denizi, Kapıdağ’ın eşi benzeri olamayan manzarasına sırtını dayamış Çuğra özellikle yaz mevsiminde turistlerin ve Erdek’te ikamet eden binlerce insanın denize girmek ve güneşlenmek için tercih ettiği en önemli bölgelerden biridir.
Çuğra plajıyla birlikte uzanan palmiye ağaçları ile bezenmiş yürüyüş bölümü özellikle akşamları bisiklet ile gezenleri ve yürüyüş yapmak isteyenleri konuk eder. Aynı bölgede bulunan otellerin kafe, restoran ve barlarının yanında sardunyalarla donatılmış kır kahvelerinde Erdek’in zeytinleri zeytinyağları ve herkesin damak tadına hitap eden balıkları sunulur.


Bizi Takip Edin !


Paylaşım Platformu !

Kampanyaları takip edin !
Tesisinizi Kaydedin !Müşteri Hizmetleri
0 535 370 50 42
office@trendoteller.com
© 2015 | Kullanım Şartları
All Rights Reserved

Oteller | Kamp Alanları | Bungalowlar | Son Dakika Fırsatları | Bölgeler | Restaurantlar | İletişim