PAYLAŞIM PLATFORMU:Bozcaada Deyince Akla Gelenler


Bozcaada, Ege’deymiş gibi hissettiren sokakları ve deniziyle ziyaretçilerine huzur dolu anlar vadediyor. Uzun bir tatil ya da birkaç günlük kaçamak yapmak isteyenler için iyi bir alternatif olduğunu düşündük ve size 6 maddelik bir yolculuk hazırladık.
İsteyene kalabalık plaj isteyene sakin koy.
Adada akla ilk gelenler arasında tabi ki üzüm olmazsa olmaz! Üzümün bir nevi başkenti sayılan Bozcaada, yol kenarlarına kadar taşmış salkımlarıyla tam bir üzüm cenneti. Haliyle çevrede birçok şarap mahseni ve satış yeri bulunuyor. Gittiğiniz birçok mekanda şarap tadımı yapabilir, hatta şarap kültürüne bir adım daha yakın olmak için şarap derslerine de katılabilirsiniz.

Adada yemek nostalji demek.
Sabah kahvaltısından akşam meyhanesine… Yemek tutkunlarının aklını başından alan adaya has yemek kültürüyle tanıştıralım sizi: Reçelle başlayıp mezelerle günü tamamlamak! Eğer yemek yemeyi seviyorsanız (özellikle Ege mutfağını), her an karşınıza tatmak isteyeceğiniz yeni bir lezzet çıkabilir. Dar sokaklarda yan yana kurulmuş masaları ve radyodan gelen güzel şarkılarla her öğün ayrı bir keyif. Peki meşhur mekanları hangileri derseniz, mezeleri dillere destan Sandal Restaurant ve kahvaltının gözdesi Patiska Bozcaada başta geliyor.

Ada değil gökkuşağı mübarek!
Adanın tüm canlılığını ayakta tutan binaları, rengarenk boyalı pencereleri, eşikleri, kapı önlerinin ayrılmaz ikilisi masa sandalyeleri ve tabii sokaklara kokusu yayılan çeşit çeşit çiçekleri… Birçoğu eski Rum evlerinden oluşan dar sokaklarda fotoğraf çekerken kendinizi kaybedebilirsiniz.

Buranın hayvanları da bir başka.
Adanın sadece insanları değil hayvanları da çok sempatik. Örneğin adaya gelir gelmez kargaların dikkatinizi çekeceği kesin. Sanki adanın huzuru onlara da bulaşmış gibi. Öyle ki çok sakinler ve çıkardıkları sesler bizim alıştığımız “karga sesine” hiç benzemiyor. Kedi ve köpeklerse gösterdiğiniz sevginin karşılığını sonuna kadar veriyor. Sizinle yürüyüşe, yemeğe çıkıp karanlıkta yol arkadaşlığı bile yapıyorlar.

Hediyelik eşya cenneti.
Adaya özgü el işi bileklikler, tasarım giysiler, dekoratif eşyalar… Renkleri ve desenleri ile evinizde Bozcaada esintileri bırakmak adına tatilin en eğlenceli anı, bu alışveriş kısmı olsa gerek. Hediyelik eşya tezgahları ve dükkanları gün boyu açık olduğu için her gördüğünüzde bir şey alma istediği duyabilirsiniz. O yüzden giderken valizinizde bunlar için yer açmayı ihmal etmeyin.


Bizi Takip Edin !


Paylaşım Platformu !

Kampanyaları takip edin !
Tesisinizi Kaydedin !Müşteri Hizmetleri
0 535 370 50 42
office@trendoteller.com
© 2015 | Kullanım Şartları
All Rights Reserved

Oteller | Kamp Alanları | Bungalowlar | Son Dakika Fırsatları | Bölgeler | Restaurantlar | İletişim