Taksiyarhis Pansiyon

( 0 266 ) 312 14 94
( 0 532 ) 680 04 64

İsmetpaşa Mah. Mareşal Çakmak Cad. No: 71
Ayvalık
www.taksiyarhispension.comPaylaşım Platformu !

1989 yılında restorasyon çalışmalarına başladığımız evimiz, 1800'lü yıllardan kalma eski bir Rum evi. Ayvalık'ın SİT alanı olarak koruma altına alınan bölgesinde bulunan TAKSİYARHİS'e, tarihi dokunun bozulmadan korunduğu taş döşeli dar yollardan çıkılarak varılıyor.

Pansiyonumıuzda konaklayanların ortak kullanımına açık bir mutfak var. Mutfakta buzdolabı, ocak ve kendi yemeklerinizi hazırlayabilmeniz için gerekli olan herşey var.
Pansiyonun Ayvalık meydanına uzaklığı yaklaşık 500 metre. Tarihi dokusu bozulmamış evlerin arasından kıvrılarak merkeze inen taş döşeli yollar sizi en fazla on dakikada meydana ulaştıracaktır..

Plajlara çok sık dolmuş kalkıyor ve ulaşım çok rahat. En yakın plaja (halk plajı) uzaklık sadece 3 km.. 'Sarımsaklı plajları' ise 8 km. uzaklıkta. Ayvalık- Sarımsaklı arasında yaz aylarında gece geç saatlere kadar minibüs seferleri var.
  Taxiarchis, başmeleklerden Cebrail'e verilen bir isimdir. Sözcük anlamı olarak "kumandan" ya da "önder" anlamlarına gelen Taxiarchis İngilizce'ye "Archangel" (ya da yaygın bilinen biçimiyle "Michael") olarak da çevrilebilmektedir.

  Taxiarchis, Ege Denizi ve Yunan Adaları'nın koruyucu azizlerinden birisinin de adıdır aynı zamanda. Aziz Taxiarchis'in adı, günümüzde, bazı Ortodox kiliselerinin adlarında kendini göstermekte ya da çocuklara verilen "Michalis" ya da "Michaela" gibi isimlerde varlığını sürdürmektedir. Ege Yunan kültürünün izlerini koruyabilmiş olan nadir yerlerden olan Ayvalık bölgesinde de Taksiyarhis adıyla anılan Ortodox kiliseleri mevcuttur.

140 yıllık eski bir ev olduğu için olanaklar izin verdiği ölçüde her katta duş tuvalet var. Her 2-3 odaya bir duş tuvalet düşüyor.

 • Lobi
 • Wi-Fi
 • Klima
 • Mutfak
 • Buzdolabı

 • Duş
 • WC
 • Sıcak Su
 • Klima
 • İnternet

AYVALIK İLE İLGİLİ BİLMEK İSTEDİKLERİNİZ

Ayvalık'a Nasıl Giderim ?

Balıkesir'e yaklaşık 2 saatlik uzaklıktaki Ayvalık'a ulaşım genellikle karayolu ile sağlanıyor. Hemen hemen tüm büyük ...

Ayvalık Eğlence Hayatı

Ayvalık’daki bar ve pub seçenekleri daha çok sahil şeridinde toplanmıştır. Bunun dışında otellerin bar ve kulüpleri ...

Ayvalık'ın Gezilecek Yerleri

Yüzlerce yıllık köklü bir tarihi günümüze taşıyan Ayvalık, tarihi mekanlarının yanı sıra doğal güzellikleri ile de gezginlere...

Ayvalık'da Alışveriş

Ayvalık’da alışveriş için yerli-yabancı pek çok markanın ürünleriyle beraber bölgeye has hediyelik eşyalara, tekstil ürünlerine...

Ayvalık Plajları

Ayvalık ilçesinin bu kadar popüler olmasının sebebi plajlar yönünden farklı opsiyonlar sunabilen nadir bölgelerden biri olmasıdır...

Bizi Takip Edin !


Paylaşım Platformu !Kampanyaları takip edin !
Tesisinizi Kaydedin !Müşteri Hizmetleri
0 535 370 50 42
office@trendoteller.com
© 2015 | Kullanım Şartları
All Rights Reserved