Macaron Konağı

( 0 266 ) 312 77 41
( 0 530 ) 110 22 41

Hayrettin Paşa Mah.
13 Nisan Cad. 18.Sok. No:54

Ayvalık
www.macaronotel.com/Paylaşım Platformu !

Yerimiz Ayvalık merkezde , sahile 100 m mesafede, Ayvalık'ın sayılı tarihi binalarından birinin restorasyonu ile sizlere hizmet verecek toplam 9 oda ve bahçesiyle Ayvalık'ın tam kalbinde.

Denize yalnızca 100 m mesafede bulunan otel Ayvalık'ın sayılı tarihi binalarından birinde hizmet vermektedir.
  Ayvalığa gelişimiz ve Macaron konağının hikayesini paylaşmak istiyorum. Ayvalık 1800-1900’lerde bugünde koruma altına alınması ile halen tanıklık etme şansı bulduğumuz mimarisiyle, döşeme taşı kaplı, komşu evlerin cumbalarının birbirine selam verdiği, dar sokaklarıyla bizi büyüledi.

  Burada yaşayıp bu büyüden kurtulmadan, bize verdiği huzuru, keyfi sizlerle de paylaşmak ve tarihi yaşatmaya devam etmek için Ayvalığa yerleşmeye karar verdik. Bu yerleşeceğiz dediğimizde ayvalıklıların cevabı “ömrünüz uzar” oldu. Uzun yaşamak değil ama kazdağlarının oksijeni, marda dağının suyu, etraftaki adaların ve tabiat parkının yeşili,doğasının keyfine varmak için buradayız. Kendimiz için bir yer hazırlamak üzere yola çıkmışken sahip olduğumuz binanın be bahçenin bizden fazlasını ağırlayacak büyüklükte olduğu görünce bu konağı paylaşmaya karar verdik.

  Adına gelince; Ayvalıkta bu bölgenin adı macaron, merak edip anlamını araştırınca kelimenin marjoram’dan geldiğini türkçesinin de mercanköşk olduğunu öğrendik. Bu bölgenin evlerinde, bahçelerinde yetiştirilen mercanköşk bölgeye de adını vermiş. Kekik ailesinden gelen, minik çiçekleri ve güzel aroması olan mercanköşkü yetiştirip hatırlatmak, eskiyi yaşatmak istedik.

9 oda ve bahçesiyle Ayvalık'ın tam kalbinde sizleri ağırlamaya hazır. Ayvalık merkezde tarihi çevre koruma alanında tipik Ayvalık Sokakları'ndan birinde restore edilen konağımız günümüz konforu, keyifli bahçesi ile dört mevsimi, farklı renk ve tatlarla yaşamanız için hazırlandı.

Ayvalıkta keyifli günler geçirmeniz için, bu dokudan keyif alan herkesi, her mevsimde ayrı güzel olan iklimin, doğanın, denizin tadını çıkarmaları için konuk etmek istiyoruz. Biri tamamen orijinal tavanı, döşemesi ve keyifli cumbasıyla orta odamız, diğerleri birbirinden farklı odalarımız, orjinaline uygun restore ettiğimiz taş duvarı, samanlı sıvasıyla, sardunya balkonuyla Ayvalıkta keyifli günler geçirmeniz için, bu dokudan keyif alan herkesi konuk etmek istiyoruz.

 • TV
 • Wi-Fi
 • Klima
 • Restaurant
 • Lobi
 • Park
 • Bahçe

 • Banyo
 • WC
 • Sıcak Su
 • Klima
 • İnternet
 • TV

AYVALIK İLE İLGİLİ BİLMEK İSTEDİKLERİNİZ

Ayvalık'a Nasıl Giderim ?

Balıkesir'e yaklaşık 2 saatlik uzaklıktaki Ayvalık'a ulaşım genellikle karayolu ile sağlanıyor. Hemen hemen tüm büyük ...

Ayvalık Eğlence Hayatı

Ayvalık’daki bar ve pub seçenekleri daha çok sahil şeridinde toplanmıştır. Bunun dışında otellerin bar ve kulüpleri ...

Ayvalık'ın Gezilecek Yerleri

Yüzlerce yıllık köklü bir tarihi günümüze taşıyan Ayvalık, tarihi mekanlarının yanı sıra doğal güzellikleri ile de gezginlere...

Ayvalık'da Alışveriş

Ayvalık’da alışveriş için yerli-yabancı pek çok markanın ürünleriyle beraber bölgeye has hediyelik eşyalara, tekstil ürünlerine...

Ayvalık Plajları

Ayvalık ilçesinin bu kadar popüler olmasının sebebi plajlar yönünden farklı opsiyonlar sunabilen nadir bölgelerden biri olmasıdır...

Bizi Takip Edin !


Paylaşım Platformu !Kampanyaları takip edin !
Tesisinizi Kaydedin !Müşteri Hizmetleri
0 535 370 50 42
office@trendoteller.com
© 2015 | Kullanım Şartları
All Rights Reserved